Lucid
Αν δεν είσαι μέλος, κάνε εγγραφή τώρα, συνδέσουν, συζήτα και μάθε. Επιπλέον λαμβάνεις δωρεάν οδηγούς lucid dreaming και σχετικά νέα!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Lucid
Αν δεν είσαι μέλος, κάνε εγγραφή τώρα, συνδέσουν, συζήτα και μάθε. Επιπλέον λαμβάνεις δωρεάν οδηγούς lucid dreaming και σχετικά νέα!
Lucid
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Λέξεις Κλειδιά

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση


Καλώς Ήρθατε | Theta

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Καλώς Ήρθατε | Theta Empty Καλώς Ήρθατε | Theta

Δημοσίευση από Theta Τρι Αυγ 18, 2015 11:22 am

Γεια σας! Ονομάζομαι Theta ή γνωστός και ως LDPaul, είμαι ιδρυτικό μέλος της Lucid και εργάζομαι σε διάφορα projects όσο αφορά το lucid dreaming. Στόχος μου είναι η συνεχής καλυτέρευση της ζωής μου, καθώς και της δικής σας μέσα από lucid dreaming. Θα παρακαλούσα όλα τα καινούρια μέλη να κάνουν ένα μικρό ποστ με λίγα λόγια για τον εαυτό τους σε αυτή την κατηγορία. Σας ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια.
Theta
Theta
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2015

http://lucid.com.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλώς Ήρθατε | Theta Empty Απ: Καλώς Ήρθατε | Theta

Δημοσίευση από oneironaut Κυρ Νοε 29, 2015 8:23 pm

Γεια σας, ονομάζομαι Κυριάκος. Είμαι 21 χρονών και σπουδάζω στη Θεσσαλονίκη.

oneironaut

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλώς Ήρθατε | Theta Empty Απ: Καλώς Ήρθατε | Theta

Δημοσίευση από Theta Κυρ Νοε 29, 2015 9:27 pm

Καλώς όρισες στο φόρουμ Κυριάκο! Πόσο καιρό ασχολήσε με το lucid dreaming?
Theta
Theta
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2015

http://lucid.com.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλώς Ήρθατε | Theta Empty Απ: Καλώς Ήρθατε | Theta

Δημοσίευση από oneironaut Κυρ Νοε 29, 2015 10:09 pm

Πριν από 9 περίπου χρόνια είχα ένα συνειδητό όνειρο, αλλά δεν το έδωσα σημασία τότε. Ξεκίνησα να το ψάχνω στο internet πριν από 5 χρόνια. Όμως δεν ξέρω καλά Αγγλικά.

oneironaut

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλώς Ήρθατε | Theta Empty Απ: Καλώς Ήρθατε | Theta

Δημοσίευση από Theta Δευ Νοε 30, 2015 8:04 pm

Μην ανησυχείς θα καλύψουμε όλες τις ανάγκες σου στο θέμα. Μη διστάσεις να ρωτήσεις οτιδήποτε. Καλή συνέχεια.
Theta
Theta
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2015

http://lucid.com.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλώς Ήρθατε | Theta Empty Απ: Καλώς Ήρθατε | Theta

Δημοσίευση από Nikos Δευ Νοε 07, 2016 7:13 pm

Γεια σας! Είμαι ο Νίκος, μένω Γερμανία και χαίρομαι που βρήκα την παρέα σας. Τα διαυγή όνειρα, είναι ένα θέμα που με ενδιαφέρει πολύ και θα ήθελα μέσω εξάσκησης, να έχω συχνά τέτοια όνειρα.
Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει τρεις φορές ένα διαυγή όνειρο, αλλά χωρίς κάποια ιδιαίτερη εξάσκηση. Έτυχε απλά κάτι να μη μου κολλήσει στο όνειρο και να κάνω ένα reality check και να καταλάβω ότι κοιμάμαι. Λόγο έλλειψης τεχνικής όμως, δεν κράτησαν πολύ (ίσως να οφείλεται και στον ενθουσιασμό) και ή ξύπνησα, ή έχασα τη διαύγεια. Κατάφερα όμως να πετάξω έστω και για λίγο και ήταν ένα υπέροχο συναίσθημα. Ελπίζω με εξάσκηση και με ανταλλαγή εμπειριών και τεχνικής, να καταφέρω να βελτιωθώ τόσο, όσο να έχω τη βδομάδα τουλάχιστον τρία διαυγή όνειρα.

Nikos

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλώς Ήρθατε | Theta Empty Απ: Καλώς Ήρθατε | Theta

Δημοσίευση από Theta Δευ Νοε 07, 2016 9:57 pm

Καλώς ήρθες Νίκο, σε ποιο μέρος της Γερμανίας αν επιτρέπεται (έχω συγγενείς εκεί); Είναι φυσικό να χάνετε η διαύγεια, για αυτό, την επόμενη φορά που πας να τη χάσεις δοκίμασε κάποια κόλπα για παράταση ονείρου, τρίψε τα χέρια σου στο όνειρο, κάνε μερικές μικρές μαθηματικές πράξεις για να ενεργοποιήσεις το συνειδητό μέρος του εγκεφάλου ή πιάσου από τα ''ρούχα'' σου στο όνειρο, οτιδήποτε ενεργοποίει την αίσθηση της αφής θα σου επαναφέρει διαύγεια μέσα στο όνειρο. Έρχονται κι άλλα άρθρα, μείνε συντονισμένος και μοιράσου και κανονικά όνειρα μαζί μας. Μόνο και μόνο η συζήτηση για τα όνειρα μέσα στη μέρα σου αυξάνει τις πιθανότητες να κάνεις lucid dreaming Wink
Theta
Theta
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2015

http://lucid.com.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης