Lucid
Αν δεν είσαι μέλος, κάνε εγγραφή τώρα, συνδέσουν, συζήτα και μάθε. Επιπλέον λαμβάνεις δωρεάν οδηγούς lucid dreaming και σχετικά νέα!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Lucid
Αν δεν είσαι μέλος, κάνε εγγραφή τώρα, συνδέσουν, συζήτα και μάθε. Επιπλέον λαμβάνεις δωρεάν οδηγούς lucid dreaming και σχετικά νέα!
Lucid
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Λέξεις Κλειδιά

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση


Επιβεβαιωμένη Αστρική Προβολή; (Remote Viewing)

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Επιβεβαιωμένη Αστρική Προβολή; (Remote Viewing) Empty Επιβεβαιωμένη Αστρική Προβολή; (Remote Viewing)

Δημοσίευση από Theta Τρι Απρ 26, 2016 11:48 pm

Γεια σας, ξέρω έχω να ποστάρω καιρό, αλλά επέστρεψα πάλι με 2 νέες τρομακτικά περίεργες εμπειρίες να μοιραστώ μαζί σας.

Σε προηγούμενο άρθρο για αστρική είχα πει πως θα κάνω ένα πείραμα επιβεβαίωσης για την έξοδο από το σώμα. Το πείραμα θα είχε ως εξής. Εγώ θα έβαζα κάποιον να γράψει 5 διαφορετικά ψηφία σε χαρτί, να τα βάλει σε ένα μέρος που δε θα τα βλέπω αλλά θα ξέρω ότι βρίσκονται εκεί, θα κάνω αστρική προβολή (πραγματοποιήσω έξοδο WILD ή μετατρέψω lucid dream σε obe) και θα προσπαθήσω να επιβεβαιώσω τα αποτελέσματα.

Το πείραμα δεν έγινε ακριβώς έτσι, αφού την πρώτη φορά που έβαλα την αδερφή μου να γράψει τα 5 ψηφία κατά λάθος τα είδα. Οπότε πήρα μία τράπουλα και την ανακάτεψα, διάλεξα δύο φύλλα στην τύχη. Τα έψαλα να κοιτάζουν πάνω σε ένα ψηλό ράφι (δεν είχα οπτική επαφή δηλαδή, εκτός αν έπαιρνα σκάλα και ανέβαινα να τα δω ή τα γύριζα). Να σημειωθεί ότι ήταν 2 φύλλα και όχι 1.

Την επόμενη βδομάδα, κοιμόμουν στο σπίτι της κοπέλας μου και όχι στο δικό μου, έγινα lucid σε ένα όνειρό μου. Βρισκόμουν στο σπίτι μου (στο όνειρο) και άρχισα να επαναλαμβάνω ''αστρική προβολή, αστρική προβολή...'' και αμέσως βρέθηκα ξαπλωμένος να βγαίνω από το σώμα μου (στο κρεβάτι του σπιτιού μου όμως, όχι εκεί που πραγματικά βισκόμουν -στο σπίτι της κοπέλας μου δηλαδή). Για σιγουριά, άρχισα να συγκεντρώνομαι ανάμεσα στα φρύδια μου, στο ''τρίτο μάτι'', αφού είχα διαβάσει ότι σε πηγαίνει στο mental plane (το μέρος στο οποίο σύμφωνα με την ανατολική παράδοση στην αστρική προβολή, περιέχει όλες τις πληροφορίες είτε στο ''φυσικό'' επίπεπεδο, είτε στο πνευματικό {σκέψεις}) και ένιωσα μια τεράστια έλξη προς το σπίτι που πραγματικά βρισκόμουν αλλά σταμάτησα να συγκεντρώνομα γιατί η έλξη ήταν τόσο ισχυρή που παραλίγο να ξυπνήσω.

Πέταξα πάνω από το ράφι, και είδα τα φύλλα. Στη συνέχεια κοίταξα λίγο ακόμη το δωμάτιο και πέταξα και στην λεωφόρο έξω από το σπίτι μου (στο όνειρο(Wink όλα αυτά).

Ξύπνησα, έγραψα το όνειρο και τα φύλλα που είδα (θυμίζω δύο) και την επόμενη μέρα γύρισα σπίτι μου. Προς μεγάλη μου έκπληξη τα φύλλα επιβεβαιώθηκαν! Surprised

Οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Ήθελα πολύ να ποστάρω τα αποτελέσματα αλλά ήθελα να βγάλω κι άλλο την τύχη από το παιχνίδι. Για αυτό το λόγο έκανα πάλι το πείραμα μόνος σπίτι, με δύο διαφορετικά φύλλα. ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΣΩΣΤΑ!

Το αφήνω εδώ για να γίνει συζήτηση. Μετά από αυτές τις δύο εμπειρίες έψαξα κι άλλο τον τομέα αστρικής, έχω βρει ενδιαφέροντα πράγματα που θα μοιραστώ σε μελλοντικά ποστς. Ακούω γνώμες.
Theta
Theta
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2015

http://lucid.com.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιβεβαιωμένη Αστρική Προβολή; (Remote Viewing) Empty Απ: Επιβεβαιωμένη Αστρική Προβολή; (Remote Viewing)

Δημοσίευση από oneironaut Κυρ Μάης 15, 2016 12:36 am

Γεια σου. Έχεις καταλάβει πως να μετατρέπεις το lucid dream σε obe; Σου συνέβη και άλλες φορές;

Το να επιβεβαιώσεις 2 φύλλα έχει 0,04% πιθανότητα (μη σκέφτεσαι αυτή την πιθανότητα). Απλά πρέπει να είσαι σίγουρος ότι δεν τα κοίταξες με την άκρη του ματιού σου και δεν καθρεφτίστηκαν πουθενά, επειδή αλλιώς μπορεί να περάσει στο υποσυνείδητο σου.

oneironaut

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιβεβαιωμένη Αστρική Προβολή; (Remote Viewing) Empty Απ: Επιβεβαιωμένη Αστρική Προβολή; (Remote Viewing)

Δημοσίευση από Theta Κυρ Μάης 15, 2016 12:58 pm

Γεια σου. Έχεις καταλάβει πως να μετατρέπεις το lucid dream σε obe; Σου συνέβη και άλλες φορές;

Ναι, με το να ζητήσεις το φαινόμενο της ''αστρικής προβολής'' στο όνειρο, έχεις εξωσωματική εμπειρία (o.b.e). Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι είναι και ''πραγματική''. Δηλαδή μπορείς σε ένα διαυγές όνειρο να δημιουργήσεις την προσομοίωση, να νιώσεις και να δεις με λίγα λόγια ότι βγαίνεις από το σώμα σου, παρ' όλα αυτά να μην επιβεβαιώσεις τα αντικείμενα που έχεις θέσει. Ένα παράδειγμα είναι ότι πολλές φορές ''βγαίνω'' από το σώμα μου, όμως βλέπω ονειρικούς χαρακτήρες στο δωμάτιο μου και είναι ακόμη όνειρο. Σύμφωνα με τις εμπειρίες που έχω μέχρι στιγμής, η διαφορά obe και αστρικής προβολής, είναι πως στην αστρική δεν υπάρχουν ονειρικοί χαρακτήρες, που γεμίζει το υποσυνείδητό μου και είναι πολύ πιο σταθερό, δεν προσπαθώ να σταθεροποιήσω το περιβάλλον καθόλου, είναι σαν να είμαι ξύπνιος, ακόμη πιο ''ξύπνιος'' κι από lucid dream, όμως παρατηρώ ότι η εμπειρία αν και πιο έντονη ξεχνιέται πιο εύκολα από lucid dreaming, πράγμα που δεν έχω κατανοήσει γιατί συμβαίνει. Η απάντηση στη δεύτερη ερώτηση είναι: ναι, μου έχει συμβεί κι άλλες φορές.

Απλά πρέπει να είσαι σίγουρος ότι δεν τα κοίταξες με την άκρη του ματιού σου και δεν καθρεφτίστηκαν πουθενά, επειδή αλλιώς μπορεί να περάσει στο υποσυνείδητο σου.

Είμαι σίγουρος ότι δεν κοίταξα με την άκρη του ματιού μου και πως δεν καθρεφτίστηκαν πουθενά, το μόνο που αφήνω ανοιχτό είναι ότι το υποσυνείδητό μου να υπολόγισε τη θέση των χαρτιών με το ανακάτεμα, που πάλι μου φαίνεται απίθανο, όμως για να βγάλω κι αυτό το ενδεχόμενο από τη μέση θα βάλω κάποιο άλλο άτομο να ανακατέψει και να τοποθετήσει τα χαρτιά ψηλά στο ράφι(χωρίς να τα δει κι εκείνος, μπας και μπορώ υποσυνείδητα να διαβάσω τους μυικούς σπασμούς και τη γλώσσα του σώματός του για να πάρω πληροφορίες) και θα επαναλάβω το πείραμα.
Theta
Theta
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2015

http://lucid.com.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης