Lucid
Αν δεν είσαι μέλος, κάνε εγγραφή τώρα, συνδέσουν, συζήτα και μάθε. Επιπλέον λαμβάνεις δωρεάν οδηγούς lucid dreaming και σχετικά νέα!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Lucid
Αν δεν είσαι μέλος, κάνε εγγραφή τώρα, συνδέσουν, συζήτα και μάθε. Επιπλέον λαμβάνεις δωρεάν οδηγούς lucid dreaming και σχετικά νέα!
Lucid
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Λέξεις Κλειδιά

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση


Ποιο είναι το νόημα της ζωής μου;

Πήγαινε κάτω

Ποιο είναι το νόημα της ζωής μου; Empty Ποιο είναι το νόημα της ζωής μου;

Δημοσίευση από Theta Δευ Ιουλ 03, 2017 10:08 am

Αυτό το όνειρο το βάζω εδώ, γιατί στο μισό ήμουν διαυγής και στο πρώτο μισό όχι.

Το όνειρο ξεκινάει με εμένα να βρίσκομαι στο σταθμό ενός τραίνου και να βλέπω έναν παλιό φίλο. Κάπου εκεί καταλαβαίνω πως είναι όνειρο και ξαφνιάστηκα από το πόσο αληθινό είναι. Έπειτα η σκηνή αλλάζει και βρίσκομαι σε ένα πέτρινο δωμάτιο με κάτι μηχανές που φτιάχνουν έτοιμο φαγητό. Ο φίλος μου που ήταν εκεί έφυγε και μαζί του και τα μηχανήματα. Μένω για λίγο μόνος στο πέτρινο μέρος και κάνω μερικά reality checks για να βεβαιωθώ ότι δεν θα ξεχάσω πως ονειρεύομαι. Αφού είμαι απόλυτα διαυγής. Λέω: "Καλώ τον ανώτερο εαυτό μου, τον φύλακα άγγελο μου!". Με το που το λέω αυτό νιώθω απίστευτο πόνο στο στήθος μου και στην καρδιά μου. Μένω με το συναίσθημα και απλά το παρατηρώ χωρίς να το κρίνω. Με το που το έκανα αυτό η σκηνή αλλάζει και ρωτάω ''Ποιο είναι το νόημα της ζωής μου; Ποιος είναι ο σκοπός;''. Εμφανίζεται ένα τεράστιο μάτι και το συναίσθημα φεύγει. Με το που είδα το μάτι θυμήθηκα το όνειρο που είχα δει μικρός. (Μπορείτε να το διαβάσετε εδώ).

Το μάτι με κοιτούσε και η διαφορά αυτή τη φορά είναι πως δεν υπήρχε φως ή είχε μείνει πολύ λίγο μέσα στο μάτι. Αφού ξύπνησα έγινε το ίδιο με την πρώτη φορά που το είδα. Με ανοιχτά μάτια είχε μείνει το αποτύπωμά του και το τρίτο μου μάτι βάραγε πολύ δυνατά, μόλις το αποτύπωμα έφυγε, η πίεση στο τρίτο μάτι έφυγε επίσης. Η εμπειρία με έχει αφήσει με περισσότερες απορίες από πριν.
Theta
Theta
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2015

http://lucid.com.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης